banner24

banner72

banner164

banner152

banner26

banner165

Millî Reasürans 94 Yıldır Sigorta Sektörünün Güvencesi Olmayı Sürdürüyor

Türkiye’de sigortacılığın gelişiminde önemli bir rol oynayan Millî Reasürans T.A.Ş, sektöre ve ülke ekonomisine katkılarını artırarak sürdürüyor.

Finans 18.07.2023, 11:00 31.07.2023, 15:05 Melike Kaya Bayram
18
Millî Reasürans 94 Yıldır Sigorta Sektörünün Güvencesi Olmayı Sürdürüyor

Kurulduğu 1929 yılından bu yana Türkiye sigortacılık sektörünün teminatı konumundaki Millî Reasürans, lider konumunun sorumluluğuyla sektöre ve ülke ekonomisine olan katkısını artırarak sürdürüyor. Avrupa’nın en köklü reasürans şirketleri arasında yer alan Millî Reasürans, sağlam mali bünyesi, güçlü teknolojik alt yapısıyla desteklenen müşteri odaklı iş modeli ve deneyimli kadrosuyla uluslararası piyasalarda da saygın bir iş ortağı olarak tercih ediliyor.

Dünyada tüm branşlarda zorunlu reasürans sistemini yürütmüş ilk ve tek özel şirket olduklarını hatırlatan Millî Reasürans Genel Müdürü Fikret Utku Özdemir, “Ülkemizde zorunlu reasürans sisteminin sona ermesinin ardından, güncel piyasa koşullarına uygun yapısal değişimleri hayata geçirmiş olan Şirketimiz sektörümüzün reasürans ihtiyacını karşılamaya devam ediyor. Ayrıca uluslararası piyasalara açılma stratejisi ile küresel ölçekte de nitelikli, saygın ve güvenilir bir reasürör olma konumumuzu sürdürüyoruz. Bunun yanında bir Cumhuriyet kurumu olarak yürüttüğümüz projelerle toplumsal cinsiyet eşitliği, kültür- sanat ve spor alanındaki gelişmelere de katkıda bulunuyoruz” dedi.

“Küresel markamızı yarınlara aktarmayı hedefliyoruz”

Genel müdürlük ve Singapur Şubesi kanalıyla uzun yıllara dayalı işbirlikleri sayesinde kâr odaklı ve sürdürülebilir büyüme hedefini geleceğe taşıdıklarını söyleyen Özdemir, şöyle devam etti: “Şirketimizin piyasa payı ve lider konumumuz sayesinde sigorta sektörüne tahsis ettiğimiz önemli seviyede reasürans kapasitesinin yanı sıra teknik deneyim ve birikimimizle sektörde kârlılık ve teminatların sürdürülebilirliği amacıyla gerekli altyapı ve iş kabulü disiplinin sağlanması, sigorta şirketleri veya risklerin reasürans yapılarının optimize edilmesi ve sektörümüze her anlamda destek ve işbirliği sağlanması açısından faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Hasar ödemelerindeki etkin tutumumuzla sigorta şirketlerinin müşteri memnuniyetine önemli oranda katkıda bulunuyoruz. Tıpkı bugün olduğu gibi gelecekte de ulusal ve uluslararası piyasalarda, faaliyetlerimiz ile yarattığımız küresel markamızı yarınlara aktarmayı hedefliyoruz.”

Millî Reasürans 94’üncü kuruluş yılı videosuna sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@