banner143

banner72

banner164

banner152

banner31

banner165

Akfen GYO, BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (Akfen GYO) kurumsal sürdürülebilirliğe dönük çalışmaları farklı alanlarda takdir görmeye devam ediyor.

Güncel 29.09.2023, 11:00 Melike Kaya Bayram
5
Akfen GYO, BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde

2021 yılından bu yana içine girdiği yeniden yapılanma dönemini geride bırakan ve bunun sonucu olarak her dönem gelirlerini artırmayı başaran Akfen Gayrimenkul Ortaklığı’nın (Akfen GYO), kurumsal sürdürülebilirliğe dönük çalışmaları da çeşitli alanlarda takdir görmeye devam ediyor.

Akfen GYO, hayata geçirdiği sürdürülebilir iş uygulamaları ve çevre dostu projeleriyle 1 Ekim 2023 tarihinden itibaren sürdürülebilirlik performansı yüksek kurumsal şirketlerin oluşturduğu Borsa İstanbul (BİST) Sürdürülebilirlik Endeksi’ne dâhil oldu.

Kuruluşundan itibaren “Çağdaş Şehir Otelleri” projesiyle sektörüne öncülük eden ve aradan geçen 16 yıl içerisinde otel, tatil köyü, öğrenci yurdu, ofis ve fabrika binası ile konut projelerinden oluşan portföy çeşitliliğine ulaşan Akfen GYO, bu projelerinde benimsediği politikaları, hayata geçirdiği sürdürülebilir, yenilikçi ve çevre dostu uygulamaları nedeniyle tüm paydaşları için değer yaratmak amacıyla sürdürülebilirlik stratejisini oluşturmuştu.

SADECE ÇEVRESEL DEĞİL SOSYAL VE EKONOMİK TEMELLİ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK STRATEJİSİ

Şirketin sadece çevresel değil, aynı zamanda sosyal, yönetimsel ve ekonomik sürdürülebilirlik kazanımlar da sağlayan bu stratejisi içerisinde portföyündeki varlıklarında enerji verimliliği, su tasarrufu ve atık yönetiminin yanı sıra yer aldıkları bölgelerin sosyal ve ekonomik özelliklerini dikkate alarak geleceğe taşıma hassasiyetleri öne çıkıyor.

Akfen GYO’nun Bodrum’un binlerce yıllık yaşam felsefesinden ilham alınarak geliştirilen Bodrum Loft Tatil Köyü’nde olduğu gibi halen geliştirme aşamasında olduğu Söğütlüçeşme, Yalıkavak ve Kıyıkışlacık projelerinin de bu izleri taşıması planlanıyor.

Bununla birlikte sosyal politikalara önem veren Şirketin portföyünde bulunan Kütahya ve Isparta öğrenci yurtlarında konforlu yaşam alanları sunuluyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Akfen GYO Genel Müdürü Sertac Karaağaoğlu, “Akfen GYO olarak, sürdürülebilir bir gelecek inşa etme taahhüdümüzü BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne dahil olarak bir kez daha gösteriyoruz. Bu gelişmeyi sürdürülebilir iş uygulamalarımızın ve çevre dostu projelerimizin tescillenmesi olarak gururla karşılıyoruz. Akfen GYO olarak faaliyet gösterdiğimiz her alanda gelecek nesiller için daha yeşil, daha yaşanabilir bir dünya ve sürdürülebilir bir yönetim anlayışı yaratma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@