banner143

banner72

banner164

banner157

banner31

banner165

Aydınlatmayı kontrol altında tutma imkânı

İklim değişikliği sorunu ve enerji kaynaklarının hızla tükenmesi dünya için büyük bir problem oluşturmaya devam ediyor.

Güncel 17.05.2023, 14:00 Melike Kaya Bayram
8
Aydınlatmayı kontrol altında tutma imkânı

Yaşam alanlarında enerji tasarrufuna sahip ürünler kullanmak, hem ekonomik açıdan hem de gezegenimizdeki enerji tüketimi bakımından fayda sağlıyor. Bu kapsamda enerji tasarrufuna imkan sunan çevre dostu ürünler geliştiren Günsan, gerek işletmeler gerekse konut projelerinde kullanılabilecek aydınlatma sistemleri ile hem enerji hem de bütçe tasarrufu yapmayı sağlıyor.

İnovatif ürünler ile hem bütçe hem enerji tasarrufu

Aydınlatma sistemleri denilince akla ilk gelen enerji tasarrufu sağlayan lambalar olsa da bu konuda anahtarlar prizler de önemli bir rol oynuyor. Bu kapsamda geliştirilen aydınlatmanın parlaklığını ve ışığın dozunu ayarlamayı sağlayan Günsan Dimmer anahtar serisi, krem, beyaz ve fildişi beyaz renk tercihleri ile her zevke hitap ediyor.Voltaj ayarı sayesinde daha az elektrik harcanmasına yardımcı olan Günsan Dimmer iç mekan aydınlatmada önemli ölçüde enerji tasarrufu yapılmasına imkan sunuyor.Bunun yanı sıra gereksiz enerji kullanımının önüne geçmek için tasarlanan Günsan Hareket Sensörü, özellikle kapalı ve ışık görmeyen yerlerde içerisindeki detektör sayesinde insan hareketlerini algılayarak daha tasarruflu bir kullanım sağlıyor. Günsan’ın bir diğer enerji tasarruflu tasarımı Energy Saver ise otel gibi insan giriş çıkışının yoğun olduğu işletmelerde hayat kurtarıyor. Energy Saver kullanımı yapılan cihazlarda kart takılı olmadığında enerji kesiliyor. Böylece enerji sarfiyatının yüksek olduğu işletmeler elektriği daha verimli ve tasarruflu kullanabiliyor.

Pratik ve tasarruflu şarj imkanı

Aydınlatmaların yanı sıra günümüzün vazgeçilmezi olan elektronik cihazların şarj edilme süreci de enerjinin en çok harcandığı alanlardan biri. Bu bağlamda akıllı telefon, tablet, kamera gibi elektronik cihazların şarj edilmesi için geliştirilen Günsan Eqona ve Radius serisindeki 2 Çıkışlı USB şarj prizleri, hızlı şarj teknolojisi ile cihazları çok daha kısa sürede şarj ederek enerji tasarrufu yapmaya imkan sunuyor. 2 çıkışı sayesinde aynı anda iki cihazın şarj edilmesine olanak sağlayan seri, fil dişi beyazı, beyaz, krem, gümüş, füme, bej, siyah ve mocha renk tercihleriyle her evin stiline uyum sağlıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@