banner143

banner27

banner152

banner31

banner153

Bantboru Off-Road Team, Uluslararası Baja Troia Türkiye Yarışını Sınıfında İkinci Sırada Tamamladı

Doğu Avrupa Baja Kupası’nın Türkiye ayağını oluşturan Baja Troia Türkiye yarışını, kendi klasmanı TH2 sınıfında 2. sırada tamamladı.

Güncel 26.09.2022, 15:15 Melike Kaya Bayram
20
Bantboru Off-Road Team, Uluslararası Baja Troia Türkiye Yarışını Sınıfında İkinci Sırada Tamamladı

Kendi alanında ülkemizin küresel pazarda söz sahibi markası BANTBORU’nun, ‘Rekabetçi Performans’ felsefesiyle 2017 yılında hayata geçirdiği ve o günden bu yana yol dışı parkurlardaki başarıçıtasını sürekli yukarıya taşıyan BANTBORU Off-Road Team, Doğu Avrupa Baja Kupası’nın Türkiye ayağını oluşturan Baja Troia Türkiye yarışını, kendi klasmanı TH2 sınıfında 2inci sırada tamamladı.

İstanbul Off-Road Kulübü (İSOFF) organizasyonunda22–25 Eylül tarihleri arasında Çanakkale’de düzenlenen BajaTroia Türkiye,Doğu Avrupa Baja Kupası’na puan vermesinin yanı sıra bu yıl FIA Cross Country Baja yarışlarının Avrupa ayağına aday yarış statüsünde koşuldu. Yarışa ülkemizin yanı sıra Yunanistan, Bulgaristan ve İtalya'dan da ekipler katılım gösterdi.

22 Eylül günü Kordon Boyu'nda Truva Atı heykeli önünden verilen sembolik startla başlayan yarışta Batuhan Korkut’aco-pilot olarak Mert Tepe eşlik etti.

Çanakkale'nin büyüleyici doğası ve tarihi dokusunu da yansıtan zorlu etaplarla 25 Eylül’e dek süren yarışın ilk gününü, BANTBORU Off-Road Team otomobil genel klasmanında liderlikle bitirdi.

BANTBORU Off-Road Team, ikinci gün yaşanan mekanik sorunlara rağmen istikrarlı sürüş stratejisi ve başarılı teknik servisle Rekabetçi Performansını yarışın geneline yayarak hedefleri doğrultusunda TH2 sınıfında İkincilikderecesi elde ederek podyumda kendine yer buldu.

Bir diğer BANTBORU Off-Road Team sporcusu ve Türkiye’nin ilk kadın Off-Road Birincisi olan, Batuhan Korkut’un eşi İlayda Hancı Korkut ve 1,5 yaşındaki kızları İlay, yarışı yerinde takip ederek moral destek sağladılar.

BANTBORU Off-Road Team’in bir sonraki yarışı, 08-09 Ekim tarihlerinde Denizli Doğa Sporları ve 4×4 Offroad Spor Kulübü tarafından düzenlenecek olan Ulusal Off-road Şampiyonası Denizli ayağı olacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner155
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner156

Gelişmelerden Haberdar Olun

@