banner174

banner170

banner171

banner157

Bonna İhracat Ödüllerine Doymuyor

Sofralarda şıklık yaratan Türkiye’nin ilk %100 premium HoReCa markası Bonna, ihracattaki başarısını her yıl aldığı ödüllerle tescillemeye devam ediyor.

Güncel 22.09.2023, 12:00 Melike Kaya Bayram
17
Bonna İhracat Ödüllerine Doymuyor

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen “5. İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni”, 20 Eylül Çarşamba günü İstanbul Portaxe’da gerçekleştirildi.

İhracatın şampiyonlarının açıklandığı törende, 1983 yılında küçük bir seramik atölyesinde faaliyete başlayan Kar Porselen çatısı altında kurulan Bonna, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ödüle layık görüldü. 2022 Yılı Porselen Sofra-Mutfak Eşyası Kategorisi’nde “En Fazla İhracat Gerçekleştiren” ikinci firma oldu.  Ödülü Bonna Genel Müdürü Erbil Aşkan, Tim Başkanı Mustafa Gültepe ve Çimento Sam Seramik ve Toprak ürünleri İhracatçılar Birliği Başkanı Erdem Çenesiz’den aldı.

Sektördeki 40 yıllık deneyimiyle yılda 40 milyon adet ürünü sektöre sunan Bonna, 6 kıtada 100 fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Ağırlıklı olarak Avrupa, Rusya, Latin Amerika’ya ürün ihracatı yapan firmanın ihracattaki en büyük pazarları ise İspanya, Mısır, İtalya, Rusya, Meksika, İsveç, Fransa, Almanya ve İsrail olarak sıralanıyor. Sır altı el dekor tekniği, ilk kare form ve dijital dekorlama gibi yenilikleri sektöre kazandıran ve kenar çıtlama garantisi veren ilk firma olan Bonna, bu sayede ürünlerinin kullanım ömrünü uzatıyor ve HoReCa sektöründe tabak zaiyatını yüzde 40’lardan yüzde 5-6’lara kadar düşürüyor.

Bonna, bir dünya markası olma yolunda

Sektör temsilcileri ve ihracatçı firma yöneticilerini bir araya getiren törenin ardından, Bonna Genel Müdürü Erbil Aşkan ihracattaki başarının kaliteden geçtiğini vurgulayarak şöyle konuştu: “Avrupa kalitesindeki ürünlerimizle Bonna’yı bir dünya markası yapma hedefimize her geçen gün emin adımlarla ilerliyoruz. Pazarın güçlü bir ortağı olarak ihracattaki başarımızı aldığımız ödüllerle tescilliyoruz. Dünyanın 100 ülkesinde sofralarda yer almak ve yaratıcı şeflerin sunumlarını tamamlamak bizim için büyük bir gurur. Bu başarıyı sürdürülebilir kılmak için çok daha fazla çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Hep söylediğimiz gibi mükemmel yeme içme vaadimiz ile sunum sanatında tüm dünyada fark yaratmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Bonna, 2019 ve 2020 yıllarında da aynı kategoride üçüncülük, 2021 yılında ise ikincilik ödülünü alarak ihracattaki başarını tescillemişti. Aynı zamanda 2020 yılı “En Yüksek İhraç Birim Fiyatına Sahip Firma” ödülünün de sahibi olan marka, birbirinden özgün tasarımları ile uluslararası prestijli yarışmalardan da ödüllerle dönüyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@