banner24

banner72

banner164

banner157

banner31

banner165

Eker’den Dünya Su Günü’nde Sürdürülebilirlik Çağrısı

Marka değerlerini süreklilik ve sürdürülebilirlik kavramları üzerine inşa eden Eker, suyun geleceğe taşınabilmesi için tasarruf bilincini ön plana çıkarıyor.

Güncel 22.03.2022, 14:15 Melike Kaya Bayram
46
Eker’den Dünya Su Günü’nde Sürdürülebilirlik Çağrısı

Dünyamızın doğal kaynakları iklim değişikliği, nüfus artışı gibi nedenlerle giderek azalırken, su kaynaklı problemlerin önüne geçmek büyük önem taşıyor. Bu kapsamda Birleşmiş Milletler tarafından su sorunlarına dikkat çekmek amacıyla belirlenen 22 Mart Dünya Su Günü’nün taşıdığı anlam her geçen yıl artıyor. İş dünyasının odaklandığı Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları da; “Sudaki Yaşam”, “Temiz Su ve Sanitasyon” ile bunlara bağlı olarak “Sorumlu Üretim ve Tüketim” gibi ilkelerle suyun önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜMEYE ODAKLANIYOR

Topluma ve dünyaya fayda sağlayan “iyi” bir şirket olma vizyonu ile hareket eden Eker, küresel amaçları dikkate alarak sürdürülebilir büyümeye odaklanıyor. 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla tasarruflu üretim konusunda yaptığı çalışmaları paylaşan Eker, suyun verimli kullanılmasına dikkat çekiyor.

ÜRÜN TONAJI BAŞINA KULLANILAN SU MİKTARINI YÜZDE 35 AZALTMAYI HEDEFLİYOR

2019'dan bu yana sürdürdüğü su azaltma yolculuğunda ürün tonajı başına kullanılan su miktarında yüzde 14 tasarruf gerçekleştiren Eker, bu miktarı 2023 sonu itibariyle yüzde 25, 2025 yılı sonu itibariyle de yüzde 35 azaltmayı hedefliyor. Eker, 2021 yılından beri yaptığı çalışmalarla günde 450 ton su tasarrufu sağlıyor.

Gelecek nesillere daha iyi bir gezegen bırakmanın bilinciyle hareket edenEker, üretim süreçlerini sürdürülebilir bakış açısıyla geliştirmeye devam ediyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@