banner24

banner72

banner171

banner31

Yandex Yeniden Türkiye Pazarında Büyüme Hedefliyor

MooF Digital Agency Kurucusu Yasin Kaplan, “E-ticaret siteleri de daha fazla satış rakamlarına ulaşmak adına Yandex’in reklam stratejisini benimsiyor” dedi.

Güncel 06.06.2023, 14:15 Melike Kaya Bayram
122
Yandex Yeniden Türkiye Pazarında Büyüme Hedefliyor

Dünya üzerinde her geçen gün artan internet kullanımı, dijital reklamlara yapılan yatırımları artırıyor. Bu kapsamda reklamverenler, hem daha çok kullanıcıya, hem de doğrudan hedef kitlesine ulaşmak adına internet kullanıcılarına yönelik reklamlara ağırlık veriyor. Sadece kendi kullanıcılarına değil, tüm internet kullanıcılarına ulaşım sağlayan Yandex ise dijital reklam pazarında reklamverenlere büyük avantajlar sunuyor. Kurulduğu 2008 yılından bu yana markalara dijital pazarlama alanında “performans” odaklı hizmetler veren performans pazarlama ajansı MooF Digital de Yandex’in Türkiye partnerliği görevini üstlenerek firmalara sunduğu geniş kapsamlı ayrıcalıklar ile öne çıkıyor.  

“Yandex’in görüntülü reklamcılık sistemi tüm kullanıcılara ulaşıyor”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan MooF Digital Agency Kurucusu Yasin Kaplan, Yandex’in Türkiye'de ve dünyada yeni reklam teknolojilerini kullanmaya, geliştirmeye ve uygulamaya devam ettiğini söyledi. Yandex pazarlama aracının sadece kendi kullanıcılarına değil, tüm internet kullanıcılarına ulaşabildiğine dikkat çeken Yasin Kaplan, “Yandex reklamlarının arama ağı anlamında Türkiye'de pazar payı yüzde 12 seviyesinde olsa da özellikle Rusya pazarında oldukça yüksek bir yoğunluğa sahip. Bu da Rusya pazarını hedefleyen markaların dikkatini çekiyor. Ancak Yandex görüntülü reklamcılık sistemiyle sadece kendi kullanıcılarını değil, tüm internet kullanıcılarına ulaşabiliyor. Böylece Yandex reklamlarını kullanan bir reklamveren, kullanıcının Yandex kullanıp kullanmasına bakmaksızın internette gezindiği web siteleri, haber siteleri, okuduğu forum siteleri, gezindiği sosyal medya mecraları gibi alanlarda reklamlarını görüntüleyebiliyor ve böylece yine hedef kitle kırılım ağıyla kullanıcıların datasını hedefleyebiliyor. E-ticaret siteleri de daha fazla satış rakamlarına ulaşmak adına bu stratejiyi benimsiyor” dedi.  

“Yandex, Türkiye’de yüksek bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor”

Aynı zamanda Türkiye'de oldukça yüksek bir kullanım oranına sahip olan Yandex Navigasyon uygulamasına da reklam planlandığına vurgu yapan Yasin Kaplan, “Hem bilinirlik anlamında hem de geri dönüş anlamında Yandex Navigasyon da özellikle kullanılabilir mecralar arasında. Yandex Mail ve Yandex'in Bulut uygulamaları da Türkiye'de yine çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Bu uygulamaların içerisinde de reklam gösterilebiliyor olması, yine Türkiye'de oldukça yüksek bir kullanıcıya hitap edebiliyor. Yandex’in pazarlama araçlarıyla başarıya ulaşmak isteyen firmalar, Dijital Pazarlama Okulu veya MooF Digital’den bu konuda süreç bilgisi alabiliyor” ifadelerini kullanıyor.

MooF Digital olarak 14 yıldan bu yana gelişen reklam teknolojilerini takip ederek markalarının bilinirliklerini en üst seviyeye taşıdıklarını belirten Kaplan, gerçekleştirdiği önemli partnerlikler ile markaların dijital başarılarına ortak olmaya devam ettiklerine dikkat çekti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@