banner143

banner27

banner152

banner31

banner153

Agra Fintech, 2022’de 6 Kat Büyüdü

Sektöründe her 5 ticari krediden birine dokunan fintech şirketi Agra, Azerbaycan’da kurmaya hazırlandığı ofisiyle yurt dışı pazarına açılmaya hazırlanıyor.

Ekonomi 01.02.2023, 16:30 01.02.2023, 16:31 Melike Kaya Bayram
32
Agra Fintech, 2022’de 6 Kat Büyüdü

Güçlü teknolojik altyapısı, deneyimli yazılım ekibi, farklı alanlarda uzmanlaşmış kadrosu ile bankacılık sektörüne değer katan Agra Fintech, 2022 yılında geliştirdiği yenilikçi çözümler ve yaptığı iş birlikleriyle cirosunu 6 kat artırarak büyümesini sürdürdü. Geride bıraktığımız yıl Türkiye’de toplamda 12 yenilikçi dijital dönüşüm projesine hayat veren ve bankaların çalışma, karar alma ve dijitalleşme süreçlerine nokta atışı çözümler sunan şirket, 2022 yılında Türkiye’de verilen her 5 ticari krediden birine dokunmayı başardı. 

Bankaların analiz süreçlerini saniyelere indiriyor

Agra Fintech geliştirdiği çözümler sayesinde bankaların iş süreçlerini önemli ölçüde iyileştiriyor. Şirketin sunduğu çözümler e-defter, mizan ve beyannameleri saniyeler içinde analiz etmeyi başararak analiz sürelerini önemli ölçüde kısaltıyor. Agra Fintech,2022 yılında ayrıca vergi, muhasebe ve finans teknolojileri alanında eDefter, efatura, ebeyanname ve mizan üzerinden çalışan yaklaşık 1500 kurallık dev bir analiz kütüphanesi oluşturmayı başardı. Bu kütüphane sayesinde şirket geliştirdiği çözümleri daha hedef odaklı tasarlayacak.

2023 Yılında eBelge hacminin %60’na ulaşacak

Agra Fintech kısa bir süre önce kurduğunu duyurduğu FinBind HUB modülü ile şirketlerin, kredi başvuru ve izleme süreçlerinde bankalarla paylaştıkları finansal verilerini "insan gözü görmeden" daha güvenli ve hızlı bir şekilde bankalara ulaşmasını sağlıyor.Şirket, 2023 yılında bankacılık ekosistemini daha da güçlendirmek için FinBind üzerinden daha fazla bankayı ve entegratörü birbirine bağlayarak tüm eBelge hacminin %60’na ulaşabilecek bir hizmet oluşturma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

2023 yılına ilişkin hedeflerini paylaşan Agra Fintech Kurucu Ortağı Taner Toraman, “2022 yılında şirket olarak her 5 ticari krediden birine dokunarak büyük bir başarı elde ettik. Bu bizim uzmanlığımızı ve AR-GE gücümüzü net biçimde gösteriyor. Sektörün ihtiyacını karşılayacak yeni ürünler geliştirmeye ve AR-GE yatırımlarını sürekli artırmaya önem veriyoruz. Bu kapsamda elde ettiğimiz gelirin yarısını sektörü destekleyecek yeni ürünlere geliştirmeye ve bu alana ayırıyoruz. Önümüzdeki, dönemde AgraFintech olarak yurtdışı pazarlara erişerek faaliyet alanımızı geliştirmeyi ve KOBİ’lerin finansal sorunlarına çözüm bulacak ürünümüzü piyasaya çıkarmayı da hedefliyoruz. Yeni iş birliklerive yurt dışı açılımıyla sürdürülebilir bir şekilde büyümeyi ve Türkiye’deki her 3 ticari krediden birine AgraFintech imzası atmayı hedefliyoruz.  Bu kapsamda hali hazırda iş birliği yaptığımız banka sayısını da 9’a çıkarmayı amaçlıyoruz. Türkiye’deki önde gelen bankaların kullandığı Credit Barometer platformumuzu finans sektörü dışında, büyük şirketlerde de yaygınlaştırarak kullanım alanını genişletmeyi planlıyoruz.” diyor.

2023’deAzerbaycan Ofisi Açılıyor

2023 yılında yurt dışına açılmayı hedeflediklerini de belirten Toraman, “Yeni yılın ilk aylarında ilk yurt dışı ofisimizi Azerbaycan’da açacağımızı belirtmekten mutluluk duyuyorum. Çalışmalarımızı Azerbaycan bankacılık sektörüne sunma şansı elde ettiğimiz için heyecanlıyız ve aldığımız geri dönüşler de bizi oldukça motive ediyor. Devamında üçüncü bir pazara daha girme hedefimiz var ve onu da yakın dönemde kesinleştireceğiz. Açacağımız iki yeni ofisle birlikte 30’un üzerindeki alanında uzman ekibimizi iki kat büyütmeyi de hedefliyoruz.” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner155
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner156

Gelişmelerden Haberdar Olun

@