banner143

banner27

banner157

banner31

banner153

Eğitim Dünyasını Buluşturan GESS Türkiye Sona Erdi

Eğitim profesyonellerinin ilgiyle takip ettiği GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı sona erdi.

Endüstri Güncel 01.06.2022, 11:15 Melike Kaya Bayram
51
Eğitim Dünyasını Buluşturan GESS Türkiye Sona Erdi

Yurt içi ve yurt dışından binlerce satın almacıyı ağırlayan GESS Türkiye’ye, bu yıl aralarında Dubai Milli Eğitim Bakanlığı’nın da olduğu 110 firmanın katıldığını söyleyen Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “Temel amacımız, dersliklerdeki eğitimin kalitesini artırmak. Bu iki yolla mümkün. Birisi yeni teknolojiler diğeri de eğitimcilerin eğitimi. Biz GESS Türkiye 2022’de hem sınıflardaki eğitimi geleceğe taşıyacak yeni teknolojileri ziyaretçilerimizle buluşturduk, hem de 11 ülkeden gelen 100’e yakın konuşmacının birbirinden değerli sunumlarıyla, eğitimcilerin ufuklarını geliştirmelerine destek olduk” dedi.

Eğitimin tüm paydaşları GESS Türkiye’de buluştu

Eğitim dünyasını buluşturan GESS Türkiye 2022’yi, devlet ve özel okul yöneticileri, tedarik ve satın alma müdürleri, üniversite hocaları, akademisyenler, anasınıfından liseye kadar ilköğretimin her kademesinden öğretmenler ile eğitim sektörüne yatırım yapmayı planlayan girişimci adaylarının ağırlıkta olduğu geniş bir ziyaretçi grubu takip etti. Fuarda, akıllı sınıf çözümleri, interaktif ekranlar, yeni nesil eğitim teknolojileri, inovatif yenilikler, anaokulu çağından üniversite düzeyine kadar farklı eğitim setleri, atölyeler, robotik setler, özel öğrenciler için programlanan uzaktan eğitim platformları, etkileşimli müzik ve multimedya yazılımları gibi pek çok yenilik bir arada sergilendi.

GESS Global Konferansları, eğitimin geleceğine ilham oldu

GESS Türkiye fuarıyla eş zamanlı yapılan ve bu yılki teması ''Aydınlık ve Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin: Eğitimde Dönüşüm'' olarak belirlenen GESS Global Konferansları, “Bütünsel Öğrenme Sahnesi”, “Yeni Nesil Öğrenme Sahnesi”, “İnovasyon Sahnesi” ve “Eğitim Teknolojileri Sahnesi” isimli dört ayrı sahnede gerçekleşti. Türkiye’nin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri, Finlandiya, İngiltere, Macaristan, Mısır, Ukrayna, Umman, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri ve Pakistan’dan birbirinden değerli 100’e yakın konuşmacının yer aldığı etkinlikte; Positive Ed Ltd CEO’su Dr. Gilda Scarfe, Pinkgrape Consulting Eğitim Danışmanı Dr. Emmanuel T. Vincent, Education Development Trust Baş Danışmanı Dr. Richard Churches, Think Global School Eğitim Merkezi Direktörü Russell Cailey, Educational Collaborative for International Schools (ECIS) Direktörü Kam Chohan gibi eğitim dünyasının önemli isimleri eğitimcilere ilham veren sunumlar gerçekleştirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@