banner24

banner72

banner164

banner157

banner26

banner165

SABCA Group, Dassault Systèmes'in 3DEXPERIENCE platformu ile işinin geleceğini güvence altına alıyor

Havacılık ve uzay endüstrisinin önde gelen tedarikçilerinden SABCA Group Dassault Systèmes'in 3DEXPERIENCE platformu ile işinin geleceğini güvence altına alıyor.

Endüstri Güncel 05.07.2023, 16:30 31.07.2023, 13:48 Melike Kaya Bayram
6
SABCA Group, Dassault Systèmes'in 3DEXPERIENCE platformu ile işinin geleceğini güvence altına alıyor

Dassault Systèmes Paris Air Show‘da havacılık ve savunma endüstrisinin önde gelen tedarikçilerinden Belçika merkezli  SABCA Group’un ürün yaşam döngüsü Yönetimi (PLM) için Dassault Systèmes'in 3DEXPERIENCE platformunu seçtiğini açıkladı. SABCA, sektörün yegâne iş deneyimi platformu olan 3DEXPERIENCE'ın benimsenmesiyle, oluşan teknolojik çağda yeni ve kapsamlı iş fırsatları kazanmayı hedefliyor.

SABCA,  piyasadaki farklı çözümlerin kapsamlı bir değerlendirmesinin ardından 3DEXPERIENCE platformunu kullanmaya karar verdi. İşletmesini geleceğe hazırlayacak teknolojik kabiliyetleri sunacak yeni bir PLM sistemi için net gereksinimler belirleyen SABCA, 3DEXPERIENCE platformunun, ekipleri arasında verimli bir işbirliği ve uyum sağlayan entegre bir mühendislik ve üretim deneyimi sunan tek çözüm olduğu sonucuna vardı.

3DEXPERIENCE platformu sayesinde SABCA'nın üretim ekibi, yeni bir ürünün tasarlanmış sanal ikizine yaşam döngüsünün başlarında erişebilecek ve deneyimleyebilecek. Bu sayede SABCA, üretim için daha erken hazırlık yapabilecek. Bu veri odaklı modelde yapılan her türlü mühendislik değişikliği, platformun sanal ortamına gerçek zamanlı olarak yansıtılacak. Bu erişilebilirlik, üretimin her zaman en güncel verilerle çalışmasını ve bunlara dayalı kararlar almasını sağlayacak.

SABCA Group ICT Direktörü Miguel Laduron bu işbirliği ile ilgili şunları söyledi: "Ürün yaşam döngüsü yönetiminde ne beklediğimizi belirlemek üzere yola çıktığımızda, tüm kullanıcıları bir araya getiren uçtan uca, son teknoloji ürünü bir çözüme sahip olmanın işimiz için bir gereklilik olduğunu farkına vardık. 3DEXPERIENCE platformu, PLM stratejimizi gerçekleştirmek için piyasadaki en gelişmiş, geleceğe dönük çözüm. 3DEXPERIENCE platformu ile müşteri gereksinimlerini, tasarım ve üretimi verimli bir şekilde entegre edebiliyoruz.  Bu teknolojik avantaj, hizmet verdiğimiz her endüstri sektöründe orijinal ekipman üreticileri için kilit tedarikçi konumumuzu güçlendirecek."

Dassault Systèmes Havacılık ve Savunma Sanayi Başkan Yardımcısı David Ziegler ise "Verimliliği artırmak ve müşteri taleplerini karşılamak için üreticiler ve tedarikçiler arasında büyük bir dönüşüm yaşanıyor. 3DEXPERIENCE platformu mühendislik, yaşam döngüsü yönetimi, sürdürülebilirlik ve diğer alanlarda inovasyon stratejilerine ulaşmak için önemli bir kaldıraç.  SABCA Group gibi önde gelen tedarikçiler, işlerini kolaylaştıracak bir yaklaşım için mühendislik ve üretim kabiliyetlerini tek bir ortak sanal deneyimde birleştirebilir" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@