banner24

banner72

banner164

banner157

banner31

banner165

Schneider Electric Global Üst Yönetimine Türkiye’den Yeni Bir Atama

Neslihan Ogan Gümrükçü, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Oldu.

Schneider Electric Global Üst Yönetimine Türkiye’den Yeni Bir Atama

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric,Neslihan OganGümrükçü’nünOrta Doğu ve Afrika Bölgesi İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı alarak atandığını duyurdu.

1 Kasım 2023 tarihi itibariyle yeni görevine başlayanGümrükçü, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi'nde Yetenek ve Çeşitlilik dönüşümü başta olmak üzere İK önceliklerinin belirlenmesi, yeni yetenekler ve liderlik süreçlerinin güçlendirilmesi ve yeni nesil müşteri ve tüketici beklenti ve ihtiyaçlarına paralel değişen ve dijital odaklı hale gelen yetkinliklerin tüm bölgede geliştirilmesi gibi kritik konulardan sorumlu olacak. Bu kapsamda sorumluluk alanındaki ülkelerde İK stratejilerinin hayata geçirilmesine, İK girişimlerine ve yeni nesil uygulamalara liderlik edecek.

Alanında 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan ve 2018 yılından bu yana Schneider Electric'te görev alan Gümrükçü, Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölgesiİnsan KaynaklarıGenel Müdürü Yardımcılığının ardından son olarak 2021 yılından beri Orta Doğu Afrika bölgesinin Yetenek, Öğrenme ve Gelişim Başkan Yardımcısı olarak bölgedeki sürekli öğrenme kültürünü güçlendirmek, yerel yetenekleri geliştirmek ve liderlik yeteneklerini artırmak üzerebölgede kilit dönüşümlere liderlik etti.

Profesyonel sorumluluklarının yanı sıra Gümrükçü, özellikle kadınların iş hayatına tutundurulması ve liderlik özelliklerinin geliştirilmesi konusunda koçluk ve mentorluk çalışmalarına gönüllü olarak destek vermektedir.

Gümrükçü, İstanbul Üniversitesi Dil Edebiyat Fakültesi Yabancı Diller Bölümü’nden mezun olduktan sonra Psikoloji alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@