banner24

banner72

banner164

banner157

banner31

banner165

Türkiye’de Robotik Süreç Otomasyonuna Erişemeyen Kalmayacak

Türkiye’nin ilk ve lider yerel bulut sağlayıcısı Bulutistan, yerli robotik süreç otomasyonu platformu olan Robomotion RPA ile önemli bir işbirliğine imza atıyor.

Endüstri Güncel 30.12.2022, 12:00 Melike Kaya Bayram
1047
Türkiye’de Robotik Süreç Otomasyonuna Erişemeyen Kalmayacak

Türkiye’nin ilk ve lider yerel bulut sağlayıcı firması Bulutistan ve Robomotion gerçekleştirdikleri iş birliği kapsamında, Türkiye’de ilk defa hayata geçirilecek modelle KOBİ’ler ve startup’lara yatırım ve maliyet avantajı sağlayarak RPA teknolojisine daha kolay ve hızlı bir şekilde erişim imkanı sağlayacak. Türkiye’de ilk ve tek bulut tabanlı Robotik Süreç Otomasyonu platformu olan Robomotion, Bulutistan’ında desteğiyle bulut altyapısının gücünü birleştiren interaktif çözümler üretmeyi hedefliyor.

Günümüzde teknoloji geliştikçe sürdürülebilir karlılık hedefleri olan tüm işletmeler dijital dönüşüm sürecinden geçiyor. Bu kapsamda Robomotion, şirketlerin Robotik Süreç Otomasyonu tabanlı ihtiyaçlarını bu özel çözüm ile erişebilir kılarak dijital dönüşüm süreçlerin geliştirmede katkıda bulunuyor.

Bulutistan CEO’su Begim Başlıgil bilişim ekosisteminde bir ilke imza attıklarını belirterek, “Bulutistan olarak teknoloji erişimini kolaylaştırmak ve kullanım maliyetlerini şeffaf hale getirmek için önemli çalışmalar yürüyoruz. Her şirketin doğasında ticari olmak vardır ama kurulduğu ve gelişimini sürdürdüğü ülkeye ve ekonomisine katkı sağlamak bizler gibi girişimcilerin sahip çıktığı değerlerden biri olmalıdır. İşte biz de bu yaklaşımın bir parçası olarak Robomotion ile bu değerli projeye imza attık. Gelişime açık olan ve dijitalleşme noktasında hedefleri olan ve kaynakları kısıtlı olan tüm şirketler artık Robotik Süreç Otomasyonu’nu iş süreçlerine kolayca entegre edebilecek” dedi.

Robomotion Kurucu Ortağı Faik Uygur konuya ilişkin yaptığı açıklamada;“Sadece Türkiye’de değil dünyada da RPA araçlarının doğrudan erişimi kısıtlı hale geldi. Bulutistan ile ortaya koyduğumuz vizyonla RPA çözümünü giriş maliyeti olmadan KOBİ’ler ve startup’lar için daha erişilebilir bir hale getirmek istiyoruz. Bununla birlikteşirketlere kullandıkça öde seçeneği sunarak etkili ve ön görülebilir bir maliyetlendirme yaratmaya çalışacağız” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@