banner143

banner27

banner152

banner31

banner153

Alternatif Bank’tan Engelsiz İstihdam

Düzenlenen programda katılımcılar, bankacılık sektörüne yönelik mesleki bilgi ve beceriler edinirken Alternatif Bank bünyesinde kariyer fırsatı da elde etti.

Finans 25.04.2023, 14:55 25.04.2023, 14:05 Melike Kaya Bayram
6
Alternatif Bank’tan Engelsiz İstihdam

Herkes için hak temelli ve erişilebilir bir bankacılık deneyimi sunmak amacıyla Engelsiz Bankacılık çalışmalarına odaklanan Alternatif Bank, Türkiye Bankalar Birliği’nin engelli bireyler için gerçekleştirdiğiBankacılık Mesleki Eğitim Programı’ndan sertifika alanların istihdamı için harekete geçti. 25 Şubat – 9 Mart tarihlerinde düzenlenen programda katılımcılar, bankacılık sektörüne yönelik mesleki bilgi ve beceriler edinirken Alternatif Bank bünyesinde kariyer fırsatı da elde etti.

Ülke geneline açık olan programda katılımcılar; temel ve ileri seviye ofis programları, raporlama ve kişisel gelişim konularında eğitimler aldı. Eğitim programını tamamlayanlar Mart ayında düzenlenen mezuniyet töreninde sertifikalarını alarak mezun oldu. Mezun olan katılımcılar, başta Alternatif Bank olmak üzere bankaların insan kaynaklarıyla görüşme fırsatı elde etti. Alternatif Bank, eğitim sonunda sertifika almaya hak kazanan kişilerle gerçekleştirdiği mülakat sonucunda mezunlara bankacılık operasyonlarını yakından deneyimleyebilecekleri bölümlerde istihdam imkânı sundu.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür “Alternatif Bank olarak Engelsiz Bankacılık anlayışımızın temelinde, sunduğumuz tüm hizmetlerin herkes tarafından eşitlik çerçevesinde kolaylıkla ulaşılabilmesini sağlamak yatıyor. Bu yolda emin adımlarla ilerlerlerken, önceliklerimizden biri de bankamızda engelli istihdamını yaygınlaştırmak. Mevcutta mevzuatın belirlediği kotanın üzerinde, üstelik yönetsel ve yönetsel olmayan farklı rollere yayılmış bir engelli istihdamımız var. Bunu daha da ileriye taşımak amacıyla insan kaynakları ekibimiz Türkiye Bankalar Birliği’nin gerçekleştirdiği Bankacılık Mesleki Eğitim Programı’nı tamamlayan ve sertifika almaya hak kazanan katılımcılar ile görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmeleri başarıyla geçenler ihtiyaç duyduğumuz birimlerde çalışmaya başladı. İnsan odaklı kurum kültürümüzle engelli bireylerin bankacılık sektöründe istihdamını artırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.  Bankacılık Mesleki Eğitim Programı’nın ardından bu sayının daha çok artmasını bekliyoruz. Sektörümüzde bir zihniyet dönüşümüne öncü olabilme vizyonuylayeni adımlar atmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@