banner174

banner170

banner171

banner31

ASAŞ Skypanel Ombrae ile Hem İç Mekânlarda Hem Dış Cephede Sıra Dışı Ortamlar Yaratın

Skypanel Ombrae, dış cephede tasarım ve estetiği ön plana çıkarırken bir yandan da güneş ışığını kontrol ederek iç mekânlarda da sıra dışı ortamlar yaratıyor.

Güncel 02.10.2023, 17:15 02.10.2023, 16:15 Melike Kaya Bayram
6
ASAŞ Skypanel Ombrae ile Hem İç Mekânlarda Hem Dış Cephede Sıra Dışı Ortamlar Yaratın

Türkiye’nin lider sanayi kuruluşlarından ASAŞ, teknikteki uzmanlığını estetikle birleştiriyor. ASAŞ’ın Skypanel Ombrae ürünü, bir yandan dış cephede tasarım ve estetiği ön plana çıkarırken bir yandan da güneş ışığını kontrol ederek iç mekânda da sıra dışı ortamlar yaratıyor. Skypanel Ombrae’de bulunan ve Optical Sheet olarak adlandırılan özel delik sistemiyle, alüminyum levhalara belli açılar verilerek güneş ışığının veya suni ışığın kullanımıyla projeye uygun görsel tasarımlar yapılarak cephelere işlenebiliyor. Skypanel Ombrae’de firma logoları, projeye özel tasarım konsept çalışmaları, isim yazımı gibi çok geniş bir tasarım skalası bulunuyor. Binaların yapısal bütünlüğünü korumanın yanı sıra, dekoratif olarak cephe tasarımlarının da kalıcı bir izlenim bırakması gerektiğine inanan ASAŞ, bu amaçla dünyanın en saygın tasarımcılarıyla iş birliği yapıyor. Kanadalı sanatçı Roderick Quin’in tasarladığı Skypanel Ombrae’nin Türkiye’deki tüm tasarım ve üretim hakları ise ASAŞ’a ait.

Projeye özel konsept çalışması yapılıyor

Gelen projelerin öncelikle grafik ve sistem tasarımı ASAŞ tarafından değerlendirilerek projeye özel konsept çalışması yapılıyor. Projede ihtiyaç olan statik değerler doğrultusunda; malzeme analizleri ürün önerisi, uygun alt konstrüksiyon seçimi ve proje detaylarının seçimi konularında ASAŞ bünyesinde çalışan teknik uzmanlar tarafından destek veriliyor. Skypanel Ombrae, alüminyum levhalara açılı formlarda delikler açılmasıyla yüzeyde oluşan gölge ve yansıma efektleriyle tasarımın görselleştirilmesine, dış cepheye estetik bir görünüm kazandırılmasına olanak tanıyor. Skypanel Ombrae panelleri ASAŞ üretim tesislerinde, gerekli tüm bağlantı detayları çözümlenmiş şekilde, montaja hazır paketlenmiş olarak sevk ediliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@