banner24

banner170

banner164

banner171

banner31

banner165

Innogate, İngiltere Pazarına Girişte Sınırları Kaldırıyor

Globale açılmak isteyen yerli teknoloji firmalarına 10 yıldır destek sağlayan Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı’nın 18. dönem başvuruları başladı.

Güncel 14.02.2024, 18:15 Melike Kaya Bayram
328
Innogate, İngiltere Pazarına Girişte Sınırları Kaldırıyor

Teknoloji firmalarının yereldeki başarısını global pazarlarda da sürdürmesini sağlamak amacıyla İTÜ ARI Teknokent tarafından yürütülen Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı kapsamında yerli teknoloji firmaları İngiltere pazarına açılacak. Nisan 2024’te başlaması planlanan programa başvurular 29 Şubat 2024 tarihine kadar yapılabilecek.

2024 yılında hedef Avrupa dolaşımını Fransa, Almanya ve Hollanda’ya da taşımak

10 yıldır gerçekleştirilen program kapsamındaki çalışmalar hakkında detayları paylaşan İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Attila Dikbaş, “İTÜ ARI Teknokent olarak farklı aşamalardaki teknoloji tabanlı girişim ve Ar-Ge şirketlerine katkı sunacak birçok program ve platform sağlıyoruz. Bu kapsamda ‘Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı’mız 2014 yılından bu yana, çok önemli bir boşluğu dolduruyor. Ülkemizdeki teknoloji firmalarının yerel başarılarını küresel ölçeğe taşımalarına rehberlik ederek, yeni pazarlara uygun iş modeli geliştirme metotları, küresel pazarlama/satış teknikleri, uluslararası bağlantılara erişim gibi destekleri 360 derece bir hizmetle sunuyoruz. 18. dönemini gerçekleştirmeye hazırlandığımız Innogate programımızdan bugüne kadar 229 firma faydalandı. Bu firmalar küresel pazarlardaki ölçeğini 4 kat artırdı, ABD’de ise 15 kat ihracat artışı sağladı. Küresele açılmak ve ölçeğini büyütmek isteyen tüm yerli teknoloji şirketlerini yeni dönemde programımıza davet ediyoruz. Yine firma ve girişimlerimizin küreselleşmelerine katkı sunmak amacıyla 2024 yılında Fransa, Almanya ve Hollanda başta olmak üzere daha da büyüteceğimiz Avrupa dolaşım programı ve küresel ölçekte lider üniversite, kuluçka ve yatırımcı ağımızı genişletmek öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor” dedi.

229 firma Innogate Programı ile potansiyel müşteriye erişim fırsatı yakaladı

10 yıldır gerçekleştirilen Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı kapsamında 229 yerli teknoloji firması global pazarlarda potansiyel müşteriye erişim fırsatı yakaladı. 2014 yılından bu yana yürütülen programdan bugüne kadar 131 firma programın global fazından faydalandı ve ABD pazarına açılan 118, İngiltere pazarına ise açılan 13 firmanın program sonrası aldıkları toplam yatırım tutarı 41 milyon dolara ulaştı.

Innogate’in son iki haftasında firmalar yurt dışındaki iş ağıyla tanışıyor

Innogate’in sunduğu destekleri tamamen pazarın ihtiyacına yönelik geliştirdiklerinden bahseden İTÜ ARI Teknokent Girişimcilik Ekosistemi ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Arzu Eryılmaz, “Innogate programımızda, altı haftalık hazırlık dönemi süresince teknoloji firmalarımızı, global arenada deneyim ve yetkinliğe sahip eğitmen ve koçlarımızla buluşturuyoruz. Bu hazırlık dönemi boyunca firmalarımıza; pazar analizinden satış ve pazarlama stratejilerine, yeni bir pazarda iş geliştirme metotlarından pazardaki finansal mekanizmaların doğru kullanımına kadar her aşamada bilgi aktarıyor ve koçlarımızla rehberlik ediyoruz. Ardından, yedinci ve sekizinci haftada, hep birlikte İngiltere’ye giderek firmalarımızı oradaki iş ağımızla tanıştırıyoruz. Pazara giriş yapmak isteyen firmalarımızın başarısı için kritik önemdeki partnerlerimiz, uzmanlarımız ve mentorlarımızla yuvarlak masa toplantılarında firmalarımızı buluşturuyor, birebir koçluklar organize ediyor ve firmaların pazarı tanımasını ve kendi potansiyel müşterileri ile görüşmelerini sağlıyoruz. Innogate’in var olan iş ağını firmaların erişimine açmanın yanı sıra firmalarımızın daha da fazla temas ve iş birliği olanağına ulaşmaları amacıyla dünyanın en önemli teknoloji etkinliklerinden biri olan London Tech Week’e katılımlarını sağlıyoruz. Sekiz haftanın sonunda firmalarımız, İngiltere pazarına giriş stratejilerini geliştirmiş, ardından bu stratejileri pazarda uygulama imkanı elde etmiş ve de çok güçlü bağlantılar elde etmiş oluyorlar” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@