banner143

banner27

banner157

banner31

banner153

“21. Yüzyılda Türk Sigorta Sektörüne 21 Tavsiye”

Sigorta sektörü için başvuru kaynağı olacak “21. Yüzyılda Türk Sigorta Sektörüne 21 Tavsiye” adlı kitap Türkiye Sigorta Birliği’nin sponsorluğunda yayınlandı.

Ekonomi 18.04.2023, 12:15 Melike Kaya Bayram
10
“21. Yüzyılda Türk Sigorta Sektörüne 21 Tavsiye”

21’inci yüzyılda yaşanan teknolojik, ekonomik ve sosyal değişimler, sigortacılıkta yeni bir hizmet anlayışı geliştirmeyi zorunlu kılıyor. Son 20 yılda küresel sigorta sektörü yeni nesil teknolojilerin yaygınlaşmasından, tüketici ihtiyaç ve beklentilerindeki farklılaşmaya kadar pek çok değişime şahit olurken, Türk sigorta sektörünün bu gelişmeleri yakından takip etmesi ve yeni dönemin dinamiklerine ayak uydurması gerekiyor. Bu amaca uygun olarak üniversite-sektör işbirliğinde hazırlanan “21. Yüzyılda Türk Sigorta Sektörüne 21 Tavsiye” adlı kitap, Nobel Bilimsel Eserler etiketiyle raflardaki yerini aldı.

100. YILDA ATILAN ANLAMLI ADIM

Sigorta sektörü için başvuru kaynağı olacak eser, Türkiye Sigorta Birliği’nin sponsorluğunda yayınlandı. Kitap, akademi ve iş dünyasından 22 profesyonelin, sigortacılığın bugünü ve geleceğine dair fikirlerini kaleme aldığı makalelerden oluşuyor. Eserin sigorta sektörünün tüm paydaşları için ufuk açıcı nitelikte olduğunu belirten Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, “21. Yüzyılda Türk Sigorta Sektörüne 21 Tavsiye adlı bu kitap, Türk sigortacılık tarihiyle başlayıp, sigortacılıkta yönetim ve pazarlama stratejilerine uzanıyor ve oradan dijital dönüşüm ve yeni iş modellerine değiniyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılında Türk sigorta sektörü için atılan anlamlı adımlardan biri olan eserin, genç sigortacılara yeni fikirler üretebilmeleri için ilham kaynağı olmasının yanı sıra tecrübeli sigortacıları Türk sigorta sektörünün 21’inci yüzyıldaki yolcuğuna düşünsel anlamda daha fazla katkı sunmaya teşvik etmesini bekliyoruz” dedi.

SEKTÖR 21’İNCİ YÜZYILDAKİ DÖNÜŞÜME NASIL UYUM SAĞLAYACAK?

Kitabın editörü Dr. Hasan Meral, Türk sigorta sektörünün gelişmekte olan sigorta pazarlarına kıyasla düşük sigortalılık oranlarından birine sahip olduğunu söyleyerek, “Öte yandan ülkemizde genç nüfus yoğunluğunun ve yeni teknolojilere adaptasyonun yüksek olması da önemli bir avantaj. Bu noktada, sektörün gelecek on yılda göstereceği performans Türkiye'de sigortacılığın gelişiminde belirleyici olacaktır” dedi.

Kitapta, Türk sigorta sektörünün 21’inci yüzyıldaki dönüşüme nasıl uyum sağlayabileceğinin yanıtının verilmeye çalışıldığını da belirten Meral, “Türk sigorta sektörünün dün ve bugün karşı karşıya olduğu, yarın karşılaşabileceği fırsat ve tehditleri bütüncül bir bakış açısıyla ele almaya özen gösterdik. Akademisyen, araştırmacı ve iş insanı 22 yazarın katılımıyla hazırladığımız bu kitabın 21. yüzyıldaki Türk sigorta sektörüne ışık tutmasını amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@