banner24

banner72

banner164

banner157

banner31

banner165

Atlas Copco Endüstriyel Teknik İle Cıvatalama Prosesi Daha Hızlı, Daha Güvenli, Daha Akıllı

Atlas Copco Endüstriyel Teknik özelleştirilmiş cıvatalama çözümleri ile de rüzgâr endüstrisinin özel taleplerini karşılamaya devam ediyor.

Endüstri Güncel 11.08.2022, 12:15 Melike Kaya Bayram
58
Atlas Copco Endüstriyel Teknik İle Cıvatalama Prosesi Daha Hızlı, Daha Güvenli, Daha Akıllı

Endüstriye, yüksek kaliteli endüstriyel elektrikli aletler, kalite güvence ürünleri, montaj çözümlerinin yanısıra yazılım ve hizmet sunan Atlas Copco Endüstriyel Teknik, rüzgâr endüstrisinde kullanılan temel cıvatalama çözümlerini akıllandırdı. Şirket uzun yıllardır otomotiv , beyaz eşya gibi sektörlere Endüstri 4.0’a uygun ekipmanlar ve yazılımlar tedarik etmekteki tecrübe ve bilgisini kullanarak, rüzgâr enerjisi sektöründekullanılan geleneksel el aletlerinden oluşan ürün yelpazesine, prosesin daha az hata riskiyle, daha hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlayan sensörlere ve dahili zekaya sahip cıvatalama çözümlerini ekledi. Atlas Copco Endüstriyel Teknik özelleştirilmiş cıvatalama çözümleri ile de rüzgâr endüstrisinin özel taleplerini karşılamaya devam ediyor.

Son yıllarda teknoloji geliştikçe otonom sistemler dünyasında gözlenen otomasyon gerekliliği, rüzgâr endüstrisine de girmeye başladı. Sahada rüzgâr türbinlerinin inşası, devreye alınması ve bakımı sırasında kalite kontrol ve hata önleme konularında artan bir talep gözleniyor. Atlas Copco Endüstriyel Teknik, rüzgâr endüstrisinin bu özel taleplerini karşılamak için hali hazırda üretilen standart/geleneksel el aletlerine akıllı cıvata sıkma sistemleri ve akıllı cıvata gerdiricilerinden oluşan yeni bir “akıllı cıvatalama” çözümleri ekledi.

“Akıllı çözümler servis taleplerini azaltıyor”

Manuel çözümlerden akıllı çözümlere geçişin avantajları arasında; prosesi daha hızlı hale getirmesi, küçük alanlarda daha verimli çalışılabilmesi, minimum operatör etkileşimi gerektirdiğinden operatöre zaman kazandırması, veri kaydetme özelliği ile hataların erkenden tespit edilebilmesi ve hataların gerçekleşmeden önlenmesi bulunuyor. Akıllı el aletlerinin kullanımıyla; insan kaynaklı hata, ekipman arızası, zaman kaybı gibi risklerin en aza indirildiğini, hatta ortadan kaldırıldığını ilk seferde doğru bağlantının sağlandığını söyleyen Atlas Copco Endüstriyel Teknik Genel Endüstri Bölüm Müdürü Uğur Macit, “Akıllı cıvatalama ile bir sürecin daha az hata riskiyle hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlayan, sensörlere ve dahili zekâya sahip cıvatalama çözümlerinikastediyoruz. Tork, yük, açı, basınç gibi farklı parametreleri ölçmek için entegre sensörlerin kullanılması, operatörün cıvatalama işi sırasında doğru prosesi izlemesine rehberlik ediyor. Böylece çalışma sırasında hata yapılmasının önüne geçiliyor. Alternatif olarak yapılan hatalarıkaydeden akıllı çözümlerle kalite kontrolüne olan ihtiyaç ve servis talepleri de azalıyor. Yıllardır müşterilerimiz fabrikalarında en zor ve en riskli proseslerinde bizim akıllı sistemlerimize güvenmekteler, biz bu tecrübe ve teknolojimizi,ergonomi ve güvenliği öncelikli tutarak, sahadaki zor koşullarda ve büyük cıvatalarda da kullanılabilecek çözümlere de entegre ettik” dedi.

Özel ihtiyaçlara yönelik çözümler

Rüzgâr sektöründe standart bir rüzgâr türbini tasarımı olmadığından dolayı her şirket ısmarlama bir türbin yaratıyor; bu da ısmarlama gerdirme çözümlerine yani “özelleştirilmiş bir tasarıma” ihtiyaç duyulduğu anlamına geliyor. Atlas Copco Endüstriyel Teknik’in özelleştirilmiş çözümler üzerinde çalışan özel bir mühendislik ekibi kurduğunu belirten Macit,  böylece müşterilerine daha hızlı yanıt verdiklerininve onlar için optimize edilmiş çözümler sunabildiklerinin de altını çiziyor.

Cıvatalama süreçlerinde "daha hızlı, daha güvenli ve daha akıllı" hale getiren özelleştirilmiş çözümlerin dinamik ve uyarlanabilir olmasının, bu sistemlerin ihtiyaç duyulan her yerde kullanılabilmesine olanak sağladığını da ifade eden Uğur Macit, “Atlas Copco Endüstriyel Teknik olarak proses güvenliğini en üst düzeye çıkararak, operasyonel riskleri en aza indirerek ve toplam maliyeti azaltarak müşterilerimizin, sektörün yenilenebilir enerjiyi en verimli ve uygun maliyetle üretmelerine yardımcı olmaya devam edeceğiz” dedi.

Satış sonrası güçlü destek

Atlas Copco’nun Endüstriyel Teknik iş alanı ürünleri için Türkiye’de İzmir,Eskişehir,Ankara, Bursa ve İstanbul’da servis atölyeleri, sahada müşterilerimize destek vermek için servis saha servis ekibi,  aynı zamanda tork ve açı konusunda uzman ve akredite bir kalibrasyon laboratuvarı bulunuyor. Ürünlerin yıllarca maksimum performansta kullanılması için her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, en hızlı ve güvenilir satış sonrası desteği de sağlamak ilkesi ile hareket etmekteler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@