banner143

banner27

banner157

banner31

banner153

Melitta, Çekirdekten Bardağa Geniş Ürün Yelpazesi İle İstanbul Kahve Festivali’ne Lezzet Kattı

Melitta, bu yıl çekirdekten bardağa geniş ürün gamıyla Küçük Çiftlik Park’ta düzenlenen İstanbul Kahve Festivali’nde yerini aldı.

Güncel 27.10.2022, 13:45 27.10.2022, 10:37 Melike Kaya Bayram
13
Melitta, Çekirdekten Bardağa Geniş Ürün Yelpazesi İle İstanbul Kahve Festivali’ne Lezzet Kattı

Filtre kağıdının patentli mucidi Melitta Benz tarafından 1908’de kurulan Melitta markası, 114 yıllık köklü geçmişiyle bugün 60 farklı ülkede ‘çekirdekten bardağa’ konseptiyle faaliyet gösteriyor. Hakman Elektronik’in Türkiye distribütörü olduğu Alman kahve ve kahve ürünleri markası Melitta, kahve deneyimi ile ilgili ihtiyacınız olan tüm ürünleri tek marka çatısı altında sunuyor. Dünyanın en sevilen içeceğinin üretimden tüketime yolculuğunun her aşamasında yer alan Melitta hem kahve çekirdeğini hem de öğütülen kahveyi hazırlayan makineyi üretiyor.

Eşsiz bir kahve deneyimini teknolojiyle taçlandırıyor

Kahve çekirdeğinden otomatik kahve makinelerine kadar iyi bir kahve deneyimi için gereken tüm ihtiyaçları bir marka çatısı altında toparlayan Melitta, bu yılda çekirdekten bardağa bütün ürün gamıyla Küçük Çiftlik Park’ta düzenlenen İstanbul Kahve Festivali’nde yerini aldı. 110 yılı aşkın tecrübesiyle eşsiz bir kahve deneyimini teknolojiyle taçlandıran Melitta, yenilikçi kahve makinelerinden lezzetli kahvelerine kahve ilgili her ihtiyaca cevap veren geniş ürün yelpazesini festival ziyaretçilerinin beğenisine sundu.

Evde kahve yapmayı pratik ve zevkli hale getiren Melitta’nın özel makineleri sayesinde her damak tadına uygun kahveyi hazırlamak kolaylaşıyor. Melitta’nın Avanza Tam Otomatik Kahve Makinesi, evlerin tüm kahve ihtiyacını karşılıyor. Kahve severlerin kafe ve restoranlarda yaşadıkları süt köpüklü kahve deneyimini evlerine taşıyan Melitta Latticia OT, LATTE Perfection çift köpürtme sistemi teknolojisi sayesinde yüksek sıcaklıkta, mikro ince gözenekli ve yoğun süt köpüğü elde edilmesini sağlıyor. Kalite, tasarım, kullanım kolaylığı ve işlevsellik bakımından ‘2022 yılının En İyi Ürünü’ seçilerek Plus X ödülüne değer bulunan Melitta Latticia OT, müdavimi olduğu kahveyi ev ortamında kolayca hazırlamak isteyenlerin hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Melitta Aroma Fresh Filtre Kahve Makinesi ise leziz kahveleri hazırlamak için Melitta’nın ürettiği kahve çekirdeklerini hafif, orta ve sert sunuma göre üç farklı şekilde öğüterek işe başlıyor. Melitta marka kağıt filtreden istenilen kıvamda süzülen kahve, Aroma Fresh tarafından 10 fincana kadar hazırlanabiliyor.

“Melitta’ya olan ilginin ana nedeni tüm ürünlerinde aynı kaliteyi sunması”

Hakman Elektronik Genel Müdürü Aziz Süzer hem festival hem de Melitta ürünlerine olan ilgiyi şöyle değerlendirdi: “Hakman olarak Türkiye’deki 30. yılımızı kutluyoruz. Kahve, Türk kültüründe oldukça köklü bir lezzet. Son dönemde ise kahve demleme ve içme yöntemlerinde ciddi değişimler yaşanıyor. Melitta ile geçen yıl da festivaldeydik. Festival ziyaretçileri, son iki yıldır çekirdekten bardağa konseptiyle öğütülmüş kahve, kahve çekirdeği, filtre kahve makineleri ve tam otomatik kahve makinelerini yerinde inceleme ve her bir makineyi deneyip kahvesini tatma imkanı buldu. Dört günlük festival boyunca gördüğümüz ilgi bizi memnun etti.”

Süzer sözlerine şöyle devam etti: “Filtre kağıdının da mucidi olan Melitta, dünyanın çok iyi tanıdığı bir marka. Festival boyunca hem Melitta’yı tanıyan; kahvelerinin ve kahve makinelerinin kalitesini bilen yerli, yabancı kahve tutkunlarının; hem de Melitta markası ile yeni tanışan ziyaretçilerin sorularını yanıtladık. Pek çok insanın evden çalışmaya devam ettiği, pek çoğunun da salgının bitmesiyle ofislerine döndüğü ortamda, tam otomatik kahve makinelerimiz tek tuşla kolay kullanımı ve kahvenin lezzetini en iyi şekilde açığa çıkarması nedeniyle tercih sebebi. Bize olan ilginin bir sebebi de Melitta markası ile kahve çekirdeğinin, filtre kahvenin, kağıt filtrenin, tercih edilen tarzda makinenin ve makine temizlik ürünlerinin tek bir marka çatısı altında, aynı kalite ile sunulmasından kaynaklanıyor.”

Kahve rehberi ve süt köpüğü üzerine fotoğraf baskısı uygulamalarına büyük ilgi

Bu yılki etkinlikte Melitta ayrıca festivale özel bir kahve rehberi oluşturarak, en çok tercih edilen kahve çeşitleri ve Melitta kahvelerini sergiledi. Katılımcılarına keyifli bir kahve deneyimi yaşatan bu uygulama, festival ziyaretçilerinden tam not aldı. Melitta’nın bu yılki festivale renk katan bir diğer uygulaması ise Cremio süt köpürtücü ile yapılan kusursuz süt köpüğü üzerine kişiselleştirilmiş fotoğraf baskısı oldu. Bu kişiselleştirilmiş keyifli deneyim de Melitta standına uğrayanları fazlasıyla memnun etti.

Kahve deneyimi ile ilgili ihtiyacınız olan tüm ürünleri tek marka altında sunan ve Türkiye’de 30.yılını kutlayan Hakman Elektronik’in Türkiye distribütörü olduğu Melitta’nın kahve çekirdekleri, kahve filtreleri, kahve makineleri ve kahve makinesi temizleme solüsyonları, http://www.hakman.com.tr/ ile e-ticaret siteleri ve mağazalardan satın alınabiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner155
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner156

Gelişmelerden Haberdar Olun

@