banner174

banner72

banner171

banner157

Yaklaşık 7 Milyon Kişi Tercih Döneminde Kariyer.net Üniversite Rehberi’ni Kullandı

Türkiye’nin en büyük online istihdam platformu Kariyer.net, dört yıldır olduğu gibi bu yıl da üniversite tercihi döneminde gençleri yalnız bırakmadı.

Güncel 25.09.2023, 17:00 Melike Kaya Bayram
105
Yaklaşık 7 Milyon Kişi Tercih Döneminde Kariyer.net Üniversite Rehberi’ni Kullandı

Türkiye’nin en büyük online istihdam platformu Kariyer.net, her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite tercih dönemine özel olarak sunduğu ürün ve hizmetler ile üniversite tercihi yapacak gençlere yol arkadaşlığı yaptı. Adayların kariyer yolculuğuna her aşamada destek olan Kariyer.net, dün itibarıyla ek yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile son bulan tercih döneminde, üniversite adayı gençlere ‘Kariyer.net Üniversite Rehberi’ ile destek oldu. 4 yıl önce hayata geçirilen ve her yıl yeni ürünlerle geliştirilen bu kapsamlı kaynakta İşverenin Tercihi, Meslekler Rehberi, Tercih Motoru, Tercih Günleri Yayınları, Taban Puanları, Bölümler, Üniversiteler, Üniversite Rehberi Blogu başlıkları yer alıyor. Üniversite tercihi yapacaklar için rehber niteliğindeki kaynak, bu yılki tercih döneminde yaklaşık 7 milyon kişi tarafından ziyaret edildi.

Kariyet.net, 27 Temmuz tarihinde gerçekleştirdiği “Tercih Günleri Canlı Yayınları” etkinliğiyle adayların üniversite tercihi ile ilgili akıllarındaki birçok soruya uzmanlar eşliğinde yanıt bulabilmesine yardımcı oldu. Kariyer.net Youtube hesabı ve tercihgunleri.kariyer.net adresi üzerinden yapılan canlı yayınlarda birbirinden değerli konuklar üniversite öğrenci adaylarına yol gösterirken yayınları 230 bin kişi izledi.

9 farklı oturumda gerçekleşen etkinliğe alanında uzman isimler, iş dünyası temsilcileri ve üniversite öğrencileri konuk olarak katıldı. Türkiye’nin önemli üniversitelerinden öğrenciler, üniversite eğitim sürecinde merak edilenlere cevap verdi. Tüm yayınlara Kariyer.net Youtube hesabından ulaşılabiliyor.

En çok ilgi gören sayfa Meslekler sayfası oldu

Tercih dönemi boyunca en çok ilgiyi 2 bin 779 meslekle ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı Meslekler Rehberi gördü. Meslekler Rehberi, bu dönemde 3,4 milyon kişi tarafından ziyaret edildi. En çok merak edilen meslekler ise Endüstri Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Astsubaylık, Elektronik Mühendisliği, Sağlık Yöneticiliği ve Bilgisayar Mühendisliği oldu. Meslekler Rehberi sayfasında; bir mesleğin tanımından, o mesleği yapanların aldığı maaş ve sahip oldukları yetkinliklere, mezun oldukları üniversite ve bölümden çalıştıkları sektöre kadar detaylı bilgiler yer alıyor. Bunun yanı sıra uzman psikolog ve eğitimcilerden üniversite tercihine dair ipuçlarının yer aldığı Kariyer.net Üniversite Rehberi Blogu da ilgi gören sayfalar arasındaydı. Sınav stratejileri, sınava dair son dakika gelişmeleri ve uzman görüşlerinin yer aldığı videoların bulunduğu Kariyer.net Üniversite Blogu’nu 443 bin kişi ziyaret etti.

176 bin tercih listesi oluşturuldu

Kariyer.net’in, kapsamlı filtreleme özelliğine sahip olan, tercih listelerini hazırlayan üniversite adaylarının işini kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirdiği; Tercih Motoru uygulaması da büyük ilgi gördü. Tercih dönemi boyunca 2,5 milyon ziyaret alan Tercih Motoru üzerinden 176 bin tercih listesi oluşturuldu. Gençlerin istediği şehirdeki üniversiteleri listeleyerek taban puanı ve eğitim süresi gibi filtrelerle tercih listesi oluşturmalarına yardımcı olan uygulama, farklı üniversite ve bölümleri birbiriyle karşılaştırmalarına da olanak sağladı.

İşverenlerin Tercihi sayfasını 160 bin kişi ziyaret etti

Kariyer.net tarafından bu yıl dördüncüsü yayınlanan İşverenin Tercihi analizi üniversite tercih dönemi boyunca 160 bin kişi tarafından ziyaret edildi.  Kariyer.net üzerinden işe alım yapan işverenlerin, işe alım esnasında en çok ilgi gösterdiği ve tercih ettiği üniversite ile bölümlerin sıralamasını yansıtan İşverenlerin Tercihi analizi, Türkiye’de eğitim veren 4 yıllık lisans bölümlerini kapsıyor ve 486 bin işveren temsilcisinin Kariyer.net üzerinden yaptığı 232 milyon işe alım hareketini inceliyor. İşverenlerin Tercihi, Tercih Motoru ve Meslekler Rehberi gibi başlıkların yer aldığı “Kariyer.net Üniversite Rehberi”ne universiterehberi.net adresi üzerinden kolayca erişilebiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@