banner143

banner72

banner171

banner26

Pakkens NTC Sensörler

Sinyalizasyon birçok alanda kullanıldığı günümüz endüstrisinde sıcaklıkla çalışan ekipmanların sinyaller aracılığı ile kontrol edilmesi, prosesin sürdürülebilirliğini sağlamak için yüksek önem taşımaktadır. 47 yıldır ölçüm cihazları üretiminde sektörün öncü ismi olan PAKKENS, endüstriyel ihtiyaçlar doğrultusunda çözümler geliştirip, yeni ürün tasarımları ile de sektörde fark yaratıyor.

Proses Çözümleri 14.08.2023, 09:05 Serkan KIRAÇ
44
Pakkens NTC Sensörler

PAKKENS NTC sensörler, genellikle HVAC uygulamalarında su sıcaklıklarının ölçülmesi amacıyla tasarlanmıştır. Bu sebeple ürün gövdeleri, 4MS listelerinde yer alan CW625N kodlu çinkosuzlaşma direnci yüksek pirinç malzemeden imal edilmektedir. Gövdeler klipsli ve dişli olmak üzere iki faklı yapıya sahip olup bu bağlantı tiplerine olanak sağlamaktadır. NTC sensörler, pirinç malzemeyi zarar vermeyen farklı proses akışkanlarının sıcaklık ölçümlerinde de kullanılabilmektedir. Müşteri taleplerine göre sensör gövdeleri AISI 316L paslanmaz çelik veya farklı pirinç türevlerinden üretilebilmektedir.

NTC sensörler 3435K veya 3975K Beta (ß25/85) değerlerinde üretilip oda sıcaklığı 25°C’de 10K ohm direnç değerindedirler ve sensörün yapısından dolayı sıcaklık arttıkça direnç değeri düşüş göstermektedir. Oda sıcaklığında sensörlerin en yüksek güç tüketimi 210 mW’tır. NTC sensörler -40 ila 125°C arasında ölçüm alma kapasitesine sahiptir.Sensörlerin Beta (ß25/85) katsayıları ±%1 hassasiyete değerindedir. Bu sıcaklık sensörlerinin en önemli özelliklerinden birihızlı tepki süresine sahip olmalarıdır. Sensörler ölçümü yapılacak sıcaklık aralığının %60’lık değerine ortalama 3 saniyede ulaşabilmektedir.

PAKKENS, tecrübeli tasarım ve AR-GE ekibi ile endüstriyel uygulamalarınız için hassas, güvenilir, emniyetli ve dayanıklı ürünler tasarlayıp üretmeye devam ediyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@