banner143

banner170

banner164

banner157

banner31

banner165

Yemeksepeti, Fast Company'nin “En Yenilikçi 50 Şirket” Listesinde Yer Aldı

Fast Company'nin listesine 2 kez seçilen Yemeksepeti, sürdürülebilirlik ve yenilikçilik alanında öncü adımlarını “Karbon Sıfır Teslimat” projesiyle pekiştirdi.

Güncel 26.12.2023, 10:00 Melike Kaya Bayram
5
Yemeksepeti, Fast Company'nin “En Yenilikçi 50 Şirket” Listesinde Yer Aldı

Türkiye’de hızlı ticaretin öncü markası Yemeksepeti, Fast Company dergisinin prestijli “En Yenilikçi 50 Şirket” listesine ikinci defa seçildi. Geçen yıl otonom teslimat robotu YEBO ile listede yer alan Yemeksepeti, bu sene de “Karbon Sıfır Teslimat" çalışmalarıyla listeye girdi. Sürdürülebilirlik odaklı bu projesiyle Yemeksepeti, çevreye olan duyarlılığını ve yenilikçi yaklaşımını bir kez daha gözler önüne serdi.

Son üç yıldır atık yönetimi ve çevre projeleriyle karbon ayak izini dengeleyen ve sektöründe bir ilki gerçekleştiren Yemeksepeti, 2050’de net sıfır hedefine ulaşmak için doğa dostu teslimat modellerini başarıyla hayata geçiriyor.

Karbon Sıfır Teslimat’la yeşil dönüşüm

Lojistik ağını yeşil teslimat modelleriyle yeniden şekillendiren Yemeksepeti, hem çevresel tahribatı azaltmayı hem de yeni iş imkanları yaratmayı hedefliyor. Bisikletli kurye, yaya kurye, elektrikli motosiklet ve otonom teslimat robotu YEBO gibi yeniliklerle donattığı Karbon Sıfır Teslimat yaklaşımıyla Yemeksepeti, yeşil dönüşüm yolculuğunda kritik bir adımı başarıyla gerçekleştirdi.

Yemeksepeti’nin, 2023’ün başından itibaren 16 ilde aktif hale getirdiği yeşil teslimat modelleri, kısa süre içinde büyük başarılar elde etti. Yemeksepeti'nin bu başarısı, sürdürülebilirlik ve inovasyonun bir arada nasıl başarılı bir şekilde yürütülebileceğinin canlı bir örneği olarak gösteriliyor. Fast Company'nin bu prestijli listesinde yer alması, şirketin bu alandaki çabalarının takdir edildiğinin bir kanıtı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@