banner24

banner72

banner164

banner152

banner26

banner165

Kredi derecelendirmesinde A1 Capital’e ‘tam not’

Güler Yatırım Holding bünyesinde faaliyet gösteren sermaye piyasalarının yenilikçi gücü A1 Capital’in kredi derecelendirme notu açıklandı.

Ekonomi 28.04.2023, 10:30 Melike Kaya Bayram
8
Kredi derecelendirmesinde A1 Capital’e ‘tam not’

İstanbul Uluslararası Derecelendirme Hizmetleri AŞ (Turkrating), sermaye piyasalarının öncü kuruluşlarından A1 Capital’in uzun ve kısa vadeli kredi notunu güncelledi. Yapılan değerlendirme sonucunda A1 Capital, uzun vadeli ulusal kredi kalitesi bakımından TR A+ ve kısa vadeli kredi kalitesi bakımından ise "en güçlü borç ödeme kabiliyeti" anlamındaki en yüksek not olan TR A1 kredi notu ile derecelendirildi. Sermaye piyasalarında her geçen gün daha güçlü bir konuma yerleşen Şirket’in görünümü ise “pozitif” olarak belirtildi.

“Aldığımız yüksek not şirketimize olan güvenin göstergesi”

Turkrating tarafından teyit edilen kredi notunun firmanın finansal gücünü gösterdiğini belirten A1 Capital Genel Müdürü Mehmet Serkan Esenpak, “Aldığımız yüksek derecelendirme notu, yatırımcılar tarafından şirketimizin performansına, stratejik sektörlerde konumlanmasına, güçlü büyümesi ve yatırım vizyonuna duyulan güveni gözler önüne seriyor. Yönetim stratejilerimiz, büyüme potansiyelimiz ve mevcut finansallarımız çerçevesinde değerlendirme yaparak ulaşılan kredi derecelendirme notunun şirketimize duyulan güveni pekiştireceğine veönümüzdeki süreçte yatırımcı sayımıza olumlu yansıyacağına inanıyoruz” dedi.

“Yatırımcılara dijital çağın fırsatlarını sunuyoruz”

A1 Capital olarak uzmanlaşmış deneyimli kadroları ve güçlü teknolojik altyapılarıyla yatırımcılara dijital çağın fırsatlarını sunduklarına vurgu yapan Mehmet Serkan Esenpak,“Hisse senedi ve VİOP işlemlerine aracılık, yatırım danışmanlığı, portföy yöneticiliği, halka arz, şirket değerlemesi, sermaye artırımı ve çağrı işlemlerine aracılık gibi sermaye piyasalarının tüm alanlarını kapsayan geniş bir alanda müşterilerimize özel çözümler sunuyoruz. Dijitalleşme ile bugüne kadar var olan tasarruf, yatırım alışkanlıklarının değiştiği ve finansal ekosistemin sil baştan yeniden tasarlandığı bir çağa girdik. A1 Capital olarak, insanlık tarihinde benzeri görülmemiş düzeyde değişimin yaşandığı bu dönemde, bilgiye dayalı veri ve analizler ile yatırımcılarımız için her zaman en iyi yatırımı hedefleyen bir misyonla ilerlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@