banner143

banner72

banner171

banner26

Ayvaz, İhracatın ‘Metalik Yıldızları’ Ödüllerinde Kendi Sektöründe Birincilik Ödülü Aldı

Ayvaz, İDDMİB tarafından düzenlenen törende kendi kategorisinde en çok ihracat yapan firma olarak birincilik ödülünü aldı.

Endüstri Güncel 03.08.2023, 15:45 Melike Kaya Bayram
42
Ayvaz, İhracatın ‘Metalik Yıldızları’ Ödüllerinde Kendi Sektöründe Birincilik Ödülü Aldı

Geçtiğimiz yılı rekor ihracat rakamlarıyla kapatan Demir ve Demir Dışı Metaller sektörünün lider kuruluşu İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), bu yıl da en çok ihracat yapan firmaları ödüllendirdi. “İhracatın Metalik Yıldızları” ödüllerinde “Armatür, valf, musluk, tesisat ekipmanları ve vana” kategorisindeki firmalar arasında en yüksek ihracat rakamını yakalayan Ayvaz birincilik ödülünü aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ayvaz İcra Kurulu Üyesi ve Dış Satış Müdürü Yeşim Özer Saraç, başarılı ihracat çalışmalarının İDDMİB tarafından takdir edilmesinin kendileri için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı olduğunu söyledi. Dış ticarette son dönemde Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Asya-Pasifik bölgelerine odaklandıklarını dile getiren Saraç, “Ayvaz olarak tam 105 ülkeye ihracat yapıyoruz. Ciromuzun yaklaşık %65’ini ihracat oluşturuyor. Sürekli zenginleşen ürün gamımızla enerjiden gemi inşa sektörüne, otomotivden inşaat sektörüne uzanan geniş bir yelpazeye çözümler sunuyoruz. Üretimde teknolojik yatırımlara öncelik vererek Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarını yükselen bir ivmeyle yürütüyoruz. Teknikten operasyona kadarki tüm süreçlerde dinamik, donanımlı ve tecrübeli bir ekiple çözümler üretiyoruz. Makine ve insan kaynağındaki bu gücümüze, ‘Globally Local’ yani küresel çapta yerel bir şirket olma felsefemizi ekleyerek başarımızı uluslararası arenade perçinlemeye çalışıyoruz” dedi.

“Bu değerli başarının ardında 75 yıllık Ayvaz markasının gücü ve her kademede görev yapan yüzlerce çalışanımızın onlarca yıllık emeği var” diyen Saraç, “Geçmişte olduğu gibi bugün de ihracatçılarla daima yakın temas içinde bulunan Ticaret Bakanlığı’na, bu anlamlı ödülle bizleri onurlandıran İDDMİB temsilcilerine ve bu başarıyı mümkün kılan tüm Ayvaz ekibine yürekten teşekkürlerimi iletiyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@