banner24

banner72

banner164

banner157

banner31

banner165

Valmet İle Neles'in Ticari Operasyonlarının Birleşmesi Tamamlandı

Valmet ve Neles’in birleşmesi tamamlandı ve bundan sonra Neles'in ticari faaliyetleri Valmet bünyesinde “Akış Kontrol İş Kolu” olarak devam edecek.

Endüstri Güncel 21.06.2022, 15:03 Melike Kaya Bayram
41
Valmet İle Neles'in Ticari Operasyonlarının Birleşmesi Tamamlandı

Valmet, Valmet ve Neles birleşmesinin tescil edildiğini ve Valmet ile Neles'in ticari operasyonlarının birleştirilmesinin tamamlandığını duyurdu. Neles, 1 Nisan 2022 tarihi itibariyle Valmet ile birleşti ve artık Valmet'in Akış Kontrolü adlı beşinci iş kolunu oluşturuyor. Bu sayede Valmet'in iş kolları “Servis”, “Akış Kontrolü”, “Otomasyon Sistemleri”, “Kağıt ve Kağıt Hamuru” ve “Enerji” oldu. “Otomasyon Sistemleri” iş kolu daha önce Otomasyon olarak adlandırılıyordu.

Birleşmenin tamamlanmasının tescili sonucunda Neles feshedildi ve Valmet'e konsolide oldu.

Valmet Başkanı ve CEO'su Pasi Laine, birleşmeye ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: "Artık daha güçlü bir Valmet olarak birlikte yolculuğumuza başlayabileceğimiz için mutluyuz. Akış Kontrol iş kolundaki yeni çalışma arkadaşlarımıza içtenlikle hoş geldiniz diyorum. Valmet artık küresel proses endüstrileri için benzersiz, daha da güçlü bir teklife ve özellikle otomasyon sistemleri ve akış kontrol çözümlerinde daha fazla iş büyümesi için sağlam bir platforma sahip. Birleşme sürecinin başından bu yana, hissedarlar için mükemmel uzun vadeli değer potansiyeli, endüstriyel mantık ve sinerji potansiyeli konusunda güçlü bir görüşe sahip olduk. Dünyanın dört bir yanındaki 17 bin profesyonelden oluşan ekibimizle şimdi bu hedefleri gerçekleştirmek için birlikte çalışacağız. Birleşme sürecinde ve entegrasyon planlamasında emeği geçen herkese ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Geçtiğimiz yıllarda Valmet ve Neles'te yapılan mükemmel çalışmalar olmasaydı bu birleşmenin mümkün olamayacağını da kabul etmek gerekir. Artık Valmet'i birlikte ileriye taşımak için iyi bir temelimiz var."

Valmet'in Akış Kontrol iş kolu, akış kontrol çözümleri ve hizmetlerinde küresel bir liderdir. Valmet vana ve vana otomasyon teknolojileri kalite, güvenilirlik ve en yüksek güvenlik ile bilinir. Bu alandaki müşterileri petrol ve gaz rafinasyonu, kağıt hamuru, kağıt ve biyo-ürün endüstrisi, kimyasallar ve diğer proses endüstrilerinde faaliyet göstermektedir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@